Užitečné informace

Dne 1. 7. 2008 nabývá účinnosti novela č. 202/2008 Sb. vyhlášky 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, přičemž tato novela zavádí novou příkazovou značku s názvem „Zimní výbava“ a současně značku „Zimní výbava – konec“.

Zimní výbava
Definice značky „Zimní výbava“ je následující:
“Zimní výbava” (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N v období od 1.listopadu do 30. dubna pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením odlišné úpravy doby platnosti.“

Co byste měli vědět o levných pneumatikách:

Když udeří zima, prodej zimních pneumatik vzroste mnohonásobně. Někteří lidé ale často podcení volbu správné pneumatiky a snaží se co nejvíce ušetřit, jen aby už měli přezuto.

Přitom právě nejlevnější zimní pneumatiky vykazují často mnohem horší vlastnosti než i průměrná letní pneumatika, zejména pak na mokré a suché vozovce. Zjistil to spotřebitelský magazín TEST ve svém říjnovém průzkumu.

image05_1

Zkoušky podstoupilo 33 typů pneumatik a 5 jich naprosto propadlo, odnesly si nejhorší známku. Levné zimní pneumatiky selhaly při zkouškách na mokré vozovce, přitom právě naše středoevropské zimy jsou především o mokrých silnicích.

TEST zároveň zjistil, že levné pneumatiky se opotřebovávají až dvakrát rychleji než ty nejlépe hodnocené. Dokonce v nich byl zjištěn i nadměrný obsah karcinogenních aromatických uhlovodíků, které se uvolňují do okolí.

Magazín TEST přinesl jasný důkaz, že na zimních pneumatikách se nevyplácí šetřit. Značková pneumatika je odolnější, zajišťuje lepší kontakt s vozovkou a zvyšuje ovladatelnost.

Dále pro vašeho miláčka zařídíme :

V zákonem stanovených intervalech je nutné navštívit stanici technické kontroly. Proto musí technický stav Vašeho vozidla v každé situaci odpovídat vysokým nárokům na bezpečnost silničního provozu.

image06_1V případě zájmu Váš vůz připravíme na získání osvědčení o technické způsobilosti vozidla (STK) a hodnotě emisí výfukových plynů (SME) pro benzinové i dieslové motory. Stačí vůz odvézt k nám a my se o vše ostatní postaráme. Vozidlo si opět v dohodnutém termínu vyzvednete v našem servisu.

Po předchozí domluvě, jsme schopni si Váš automobil vyzvednout sami a po provedení  STK a EM Vám jej po dohodě přivezeme na určené místo. Touto službou tak můžete ušetřit mnoho času. O své zákazníky se staráme do posledního detailu  a naší odměnou je právě naprosto spokojený klient.